16 latek posiadał narkotyki – został zatrzymany - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

16 latek posiadał narkotyki – został zatrzymany

Data publikacji 19.10.2020

Łomżyńscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Policjanci przejęli prawie 70 gramów marihuany. To jednak nie jedyne zabezpieczone przez mundurowych substancje. Funkcjonariusze zabezpieczyli również 180 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Teraz dalszym losem 16 latka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

W piątek 9 października, łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze podejrzewali, że w jednym z mieszkań w Łomży przechowywane są nielegalne substancje. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się w trakcie przeszukania lokalu. 16 letni użytkownik mieszkania posiadał foliowe torebki z zawartością suszu. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. Policjanci zabezpieczyli blisko 70 gramów tego narkotyku. To jednak nie jedyne zabezpieczone substancje. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli również 180 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Podejrzany o posiadanie środków odurzających 16 latek usłyszał już zarzut. Policjanci prowadzą również czynności wyjaśniające o wykroczenie w związku z nielegalnie posiadaną kontrabandą. Obie sprawy znajdą swój finał w sądzie rodzinnym i nieletnich.