O 64 km/h za szybko i ponad 2,3 promila alkoholu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

O 64 km/h za szybko i ponad 2,3 promila alkoholu

Data publikacji 19.10.2020

26–latek stracił prawo jazdy po tym, jak przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h w terenie zabudowanym. Mało tego był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Za swoje zachowanie odpowiadał będzie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wczoraj tuż 21, pełniąc służbę na terenie miasta, na ulicy Sikorskiego zatrzymali do kontroli audi.  Kierujący samochodem 26–latek jadąc w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 64 km/h.  Jak się okazało, to nie jedyne przewinienie mężczyzny. W trakcie badania na trzeźwość wyszło na jaw, że kierujący audi usiadł za kierownicą pomimo, iż wcześniej spożywał alkohol. Badanie wykazało u niego prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mieszkańcowi podłomżyńskiej miejscowości zostało zatrzymane prawo jazdy. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Reagujmy, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.