KOLEJNI NIETRZEŹWI KIEROWCY W RĘKACH POLICJANTÓW - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

KOLEJNI NIETRZEŹWI KIEROWCY W RĘKACH POLICJANTÓW

Data publikacji 05.10.2020

Łomżyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nietrzeźwych kierujących. Policjanci przypominają, że nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Kolejnych dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali łomżyńscy mundurowi. Do pierwszego zatrzymania jednego z nich doszło w sobotni wieczór. 58 letni kierowca fiata miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2022 roku.

Kolejnym nietrzeźwym kierowcą okazał się 44 latek. Mężczyzna kierował subaru w okolicach miejscowości Jeziorko. Został zatrzymany, w niedzielę, tuż po północy przez policjantów z "drogówki". Badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejny raz apelują także o rozwagę i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Pijany kierowca nie tylko naraża swoje zdrowie i życie, ale przede wszystkim stanowi bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu.