Aktualności

Podobno w niebieskim mu do twarzy - swoją historię opowiedział nam asp. szt. Grzegorz Podgórski

Data publikacji 16.09.2020

Grzegorz Podgórski doskonale wie, że aby w życiu coś osiągnąć potrzebna jest dyscyplina i ciężka praca. Przez ostanich 29 lat wspinał się po szczeblach kariery zawodowej aby od 6 lat pełnić funkcję Kierownika Posterunku Policji. Choć to nie funkcja jaką pełni jest ważna, cytując aspiranta sztabowego "kierownikiem się bywa, policjantem się jest 7dni w tygodniu 24 godziny na dobę.... "

O swojej pracy, zamiłowaniu do piłki nożnej oraz działalności samorządowej, opowiedział nam aspirant sztabowy Grzegorz Podgórski.

Po dwóch latach w krakowskiej VI Pomorskiej Brygadzie Powietrzno – Desantowej, przyszła pora na podjęcie tej ważnej życiowej decyzji...a, że o mundurze marzył od dziecka, wybrał ten Policyjny. Podobno w niebieskim mu bardziej do twarzy. Gdy 1991 roku składał aplikację o przyjęcie do służby, nigdy nie pomyślał, że przyjdzie mu kierować Posterunkiem. On po prostu chciał pomagać...Po kursie podstawowym w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie trafił jako kursant do Posterunku Policji w Śniadowie. I praktycznie cała niemal 30 letenia służba "kręci" się w jego granicach. Pan Grzegorz śmieje się jedynie, że miał dwuletni "urlop" na postrunku policji w Nowogrodzie. Jako wierny kibic FC Barcelona, nieznoszący nudy zaczął regularnie "kopać" piłkę w miejscowym klubie, aby po latach odnależć się tam jako trener młodzieży. Czy bieganie za piłką pomogło mu w służbie?! Oczywiście! Świetna kondycja sprawdzana była, niemal na bieżąco ... nie tylko na zajęciach z wf -u – odpowiada ze śmiechem. Wielokrotnie nagradzany za bardzo dobre wyniki w służbie, skromie wzrusza ramianami i mówi, że "po coś ten mundur się nosi". To nie nagrody, a szacunek mieszkańców jest jego motywatorem do pracy. Dlatego też, prawie od 14 lat czynnie pomaga im jako radny gminy. Jego problemy schodzą na dalszy plan, gdy pomocy potrzebuje ktoś inny... bez empatii nie wiele idzie osiągnąć! Wie to bardzo dobrze, bo od 30 lat doskonale sprawdza się jako kurator sądowy. Czy kierowanie Posterunkiem sprawia mu jakieś problemy... śmieje się, że dyscypliną załatwia wszystkie. A, że Posterunek Policji w Śniadowie piłkarzami stoi, dogadują się doskonale. Szlifów w kierowaniu zespołem, nabiera pełniąc raz w miesiącu dyżury na stanowisku kierowania jednostką w Łomży. Nie zamierza odchodzić na emeryturę, mówi, że może jeszcze do czegoś się komuś przyda... może jeszcze komuś pomoże!!!


A Ty? Widzisz siebie w mundurze?! Chcesz wiedzieć, na czym polega nasza służba? Chcesz się przekonać, jakie możliwości rozwoju zapewnia Policja?

Zapoznaj się z zasadami rekrutacji i złóż podanie.

 

  • Na zdjęciu widać rozmawiającego przez telefon policjanta na stanowisku kierowania
  • Na zdjęciu widać trzech funkcjonariuszy posterunku policji w Śniadowie
  • Na zdjęciu drużyna juniorów z klubu piłkarskiego ze Śniadowa.
    Zdjęcie z archiwum prywatnego