DZIAŁANIA „PIESZY” - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

DZIAŁANIA „PIESZY”

Data publikacji 15.09.2020

Łomżyńscy policjanci kontynuują działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Głównym celem tego typu policyjnych akcji jest ograniczenie liczby wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi sprawdzają, w jaki sposób piesi poruszają się po drogach oraz jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych.

Dziś funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży prowadzą działania „Pieszy”. Policjanci sprawdzają jak kierowcy samochodów zachowują się w rejonach przejść, oraz czy piesi i rowerzyści stosują się do przepisów ruchu drogowego. Mundurowi korzystając z okazji przypominają również o noszeniu odblasków, nie tylko poza obszarem zabudowanym. Przekonują "niechronionych", że niezależnie od pory roku powinni być  widoczni dla kierujących pojazdami.

Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zarówno pieszy jak i rowerzysta - jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, doznają bardzo poważnych obrażeń, często skutkujących kalectwem albo nawet śmiercią. Natomiast samo uczestnictwo w wypadku drogowym może powodować uraz do końca życia.