Kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu

Data publikacji 14.09.2020

Łomżyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna nie dość, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, to miał też zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, około godziny 21, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży, otrzymał informację o najpradopodobniej pijanym kierującym. Zgłaszający podał wszelkie znaki identyfikacyjne pojazdu. Funkcjonariusze mając numer rejestracyjny samochodu, bardzo szybko namierzyli skodę na jednej z łomżyńskich ulic. Okazało się, że przypuszczenia zgłaszającego, potwierdziły się. 42 - latek kierujacy skodą miał 3,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mało tego, funkcjonariusze sprawdzając mężczyznę w policyjnych systemach ustalili, że łomżanin ma również zakaz prowadzenia pojazdów. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!!! Wyruszając w trasę nie narażajmy na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, bądź życia siebie, swoich bliskich oraz innych uczestników ruchu drogowego.