"Celowali" w prędkość - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

"Celowali" w prędkość

Data publikacji 14.09.2020

Łomżyńscy policjanci systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tylko podczas piątkowej akcji, mundurowi ujawnili 94 wykroczenia w ruchu drogowym. 65 z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Pamiętajmy! Nadmierna prędkość to wciąż główny czynnik sprzyjający występowaniu tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

W miniony piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Łomży, na terenie całego powiatu przeprowadzili działania pn. „Prędkość”. Celem tych działań było egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości, przede wszystkim na głównych szlakach komunikacyjnych. To także oddziaływanie profilaktyczne na uczestników ruchu drogowego. Patrole drogowe były widoczne, a punkty kontrolne wyznaczone zostały między innymi w oparciu o wskazania na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ramach działań, policjanci skontrolowali 101 pojazdów. Ujawnili 94 wykroczenia w ruchu drogowym, z czego aż 65 - dotyczyło przypadków przekroczenia dozwolonej przepisami prędkości przez kierujących pojazdami.

Policjanci apelują  o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym, dlatego, tego typu działania będą kontynuowane.