Aktualności

DZIĘKI OBYWATELSKIEJ POSTAWIE, KOLEJNY NIEODPOWIEDZIALNY KIEROWCA ZOSTAŁ WYELIMINOWANY Z RUCHU

Data publikacji 11.09.2020

Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie nieodpowiedzialny kierujący został wyeliminowany z ruchu drogowego. Jak się okazało, kierowca mercedesa miał w organizmie 1,9 promila alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny łomżyńskiej komendy, wczoraj przed północą, otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy, który przyjechał do jednej z podłomżyńskich firm. Gdy zgłaszający zorientował się, że mężczyzna jest kompletnie pijany, zabrał mu kluczyki i zawiadomił policję. Już na miejscu mundurowi potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 72-latek. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ten miał 1,9 promila alkoholu w organizmie. Trafił on do policyjnego aresztu. 72-latkowi zostało również zatrzymane prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki wzorowej postawie mężczyzny, który uniemożliwił dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu mężczyźnie, pijany kierowca został wyeliminowany z ruchu, a dzięki temu prawdopodobnie nie doszło do tragedii.