NIETRZEŹWY KIEROWCA MOTOCYKLA UDERZYŁ W OGRODZENIE - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

NIETRZEŹWY KIEROWCA MOTOCYKLA UDERZYŁ W OGRODZENIE

Data publikacji 10.09.2020

Łomżyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności nietypowego zdarzenia do jakiego doszło wczoraj w miejscowości Czarnocin. 31-letni mieszkaniec gminy Piątnica stracił panowanie nad motocyklem, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji. Jak się okazało był on nietrzeźwy.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży wczoraj, po godzinie 15, otrzymał informację, że w miejscowości Czarnocin doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierowcy motocykla. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego łomzyńskiej jednostki. Jednak na miejscu nie zastali nic, poza uszkodzonym ogrodzeniem. Okazało się, że mężczyzna, który kierował motocyklem, swój uszkodzony pojazd schował na pobliskiej posesji, nastęnie poprosił siostrę, aby odwiozła go do szpitala. Już w szpitalu mundurowi ustalili, że 31-latek najprawdopodobniej stracił panowanie nad motocyklem, po czym wjechał w płot. Kierowca jednośladu nie posiadał kasku ochronnego. Wstępne badanie alkomatem wykazało, u 31 - latka, ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających do kierowania. Mało tego nie posiadał również wymaganej kategorii do kierowania motocyklem.

Niestety, to nie jedyny kierowca, który zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu. Wczoraj w Łomży, tuż przed północą, mundurowi skontrolowali kierowcę skody. Okazało się, że 21-latek ma ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Wyruszając w trasę nie narażajmy na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, bądź życia siebie, swoich bliskich oraz innych uczestników ruchu drogowego.