POŚCIG ZA PIJANYM KIEROWCĄ - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

POŚCIG ZA PIJANYM KIEROWCĄ

Data publikacji 07.09.2020

35-latek zignorował sygnały do zatrzymania, a uciekając przed radiowozem złamał wiele przepisów drogowych. Zatrzymał się dopiero po tym jak wypadł z drogi i wjechał do rowu. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. To nie jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez łomżyńskich policjantów.

Wczoraj, około godziny 18, na drodze w Chojnach, policjanci z łomżyńskiej "drogówki” chcieli zatrzymać do kontroli motocyklistę. Siedzący za kierownicą hondy mężczyzna zignorował sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i zaczął uciekać w kierunku Szczepankowa łamiąc wiele przepisów ruchu drogowego. Policjanci od razu rozpoczęli pościg. Uciekinier pędził miejscami 200 km/h. Swój rajd zakończył w przydrożnym rowie. Mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Szybko wyszło na jaw, co było powodem ucieczki. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami. Natychmiast trafił do policyjnego aresztu. Teraz 35-latek odpowie za szereg wykroczeń drogowych popełnionych podczas ucieczki, niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie bez uprawnień i przede wszystkim za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

35-latek nie był jedynym nietrzyźwym kierowcą zatrzymanym w weekend. Kolejnym nietrzeźwym zatrzymanym przez łomżyńskich funkcjonariuszy okazał się 30-latek, który kierował daewoo mając ponad 1,5 promila w organizmie. On także nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Kolejnym nietrzeźwym kierowcą okazał się 22-latek. Policjanci z "drogówki”, podczas nocnej służby z soboty na niedzielę, zatrzymali w Łomży 22-letniego kierowcę seata. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu.

Także u 32-letniego kierowcy volkswagena badanie alkomatem wykazało wynik pozytywny. Mężczyzna jeździł po łomżyńskich drogach mając ponad pół promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca natychmiast stracił prawo jazdy.

Również w Łomży zostało zatrzymane do kontroli bmw, którego kierowca prowadził auto będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 0,2 promila w wydychanym powietrzu. 25-latek miał także cofnięte uprawnienia.

W dalszym ciągu pomimo wysokich kar za przestępstwa dotyczące jazdy pod wpływem alkoholu, nadal mamy do czynienia z tym nagannym zjawiskiem. Łomżyńscy policjanci apelują do kierowców o wyobraźnię i rozwagę! Bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od każdego z nas.

  • motocykl przewrócony w rowie
  • radiowóz oznakowany i przewrócony motocykl w rowie
  • kadr nagrania pościgu motocyklisty