Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu

Data publikacji 15.07.2020

Łomżyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 36-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o rozsądek i trzeźwość za kierownicą. Zwracają się także do świadków takiego zachowania – reagujcie!

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli hyundaia. Okazało się, że 36-letni kierowca jest pijany. Badanie wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a dziś mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Jak pokazują statystyki, problem nietrzeźwych kierujących wciąż istnieje, pomimo wielokrotnie powtarzanych działań policyjnych, które mają na celu ujawnianie takich osób i eliminowanie ich z ruchu drogowego. Do końca czerwca tego roku, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali  83 osoby, które kierowały pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. W związku z tym, zatrzymano 74 dokumenty prawa jazdy.

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji. Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą! Zwracają się także do świadków takiego zachowania. Reagujmy w sytuacji, gdy widzimy osobę pod wpływem alkoholu, wsiadającą za kierownicę.