PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ O 59 KM/H - STRACIŁ PRAWO JAZDY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ O 59 KM/H - STRACIŁ PRAWO JAZDY

Data publikacji 09.07.2020

Łomżyńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 59 km/h. Miejsce kontroli drogowej zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wczoraj po południu policjanci z łomżyńskiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. W Ratowie Piotrowie na drodze wojewódzkiej nr 677, 26-latek przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 59 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Został również ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Miejsce kontroli wskazane zostało przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Policjanci przypominają: zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki m.in.: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki. Należy również pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Na terenie województwa podlaskiego działa również policyjna grupa SPEED. Jej głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości. Policjanci pełnią służbę z wykorzystaniem najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestratory, a także dokonują pomiarów prędkości ręcznymi miernikami z wizualizacją.