Za szybko na Zawadzkiej - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Za szybko na Zawadzkiej

Data publikacji 08.07.2020

Łomżyńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h. Miejsce kontroli wskazane zostało przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Wczoraj, policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volvo. 43-latek na ulicy Zawadzkiej przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h (102 km/h). Mężczyzna został ukarany mandatem. Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy. Miejsce kontroli prędkości, wskazane zostało przez mieszkańców jako "zagrożone" na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Od początku tego roku, w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali już 143 dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami. Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów oraz warunków panujących na drodze. Przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Zobacz Policyjną Mapę Wypadków Drogowych ze skutkiem śmiertelnym.