POLICJANT NA WOLNYM ZATRZYMAŁ ZŁODZIEI - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

POLICJANT NA WOLNYM ZATRZYMAŁ ZŁODZIEI

Data publikacji 06.07.2020

Policjant z łomżyńskiej "patrolówki", będąc na zakupach w czasie wolnym od służby, usłyszał pracownika sklepu krzyczącego „złodziej!”. Natychmiast przystąpił do działania. Najpierw zatrzymał jednego złodzieja, a po chwili wspólnie z emerytowanym funkcjonariuszem zatrzymał drugiego z podejrzanych.

W piątek przed południem, policjant z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, podczas zakupów w jednym ze sklepów na terenie miasta, usłyszał krzyk pracownika próbującego zatrzymać sprawców kradzieży. Funkcjonariusz od razu zaczął ścigać uciekających mężczyzn. Po przebiegnięciu kilkuset metrów zatrzymał jednego z nich. Był to 28-letni mieszkaniec Łomży. Mężczyzna został przekazany wezwanemu na miejsce patrolowi. Policjant wspólnie z towarzyszącym mu w zakupach emerytowanym już funkcjonariuszem łomżyńskiej komendy, ruszyli na poszukiwania drugiego z podejrzanych. Dzięki pomocy przechodniów oraz pracowników z pobliskiej budowy –  29-latek trafił w ręce interweniującego policjanta oraz jego mundurowych kolegów. Interwencja policjanta na wolnym pozwoliła na odzyskanie skradzionego towaru.

Mundurowi ustalili, że zatrzymani mogą mieć również związek z kradzieżą alkoholu, do której doszło dzień wcześniej w tym samym sklepie. Łączne straty sklepu wyniosły ponad 550 zł. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.