W OBSZARZE ZABUDOWANYM O WIELE ZA SZYBKO – STRACILI PRAWA JAZDY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

W OBSZARZE ZABUDOWANYM O WIELE ZA SZYBKO – STRACILI PRAWA JAZDY

Data publikacji 23.06.2020

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom. Mężczyźni przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsca kontroli drogowej zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wczoraj, policjanci sprawdzali prędkość pojazdów między innymi na drodze krajowej nr 61 oraz drodze wojewódzkiej nr 645. Po godzinie 7 w Zaruziu policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę jaguara. Mężczyzna jechał z prędkością 115 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną w obszarze zabudowanym prędkość o 65 km/h. Kilka minut później w Nowych Kupiskach zatrzymany został 22-letni kierowca bmw. Mężczyzna przekroczył prędkość o 56 km/h. Natomiast po godzinie 11, również w Nowych Kupiskach, został zatrzymany do kontroli drogowej dodge. Kierujący nim 70-latek jechał z prędkością o 66 km/h wyższą niż dopuszczalna (116 km/h). Za popełnione wykroczenia mężczyźni natychmiast stracili prawa jazdy.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.