Za nic mają przepisy i bezpieczeństwo!!! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za nic mają przepisy i bezpieczeństwo!!!

Data publikacji 22.06.2020

W weekend łomżyńscy mundurowi zatrzymali kolejnych dwóch kierujących, którzy zdecydowali się jechać pod wpływem alkoholu. Swoje uprawnienia stracił też mężczyzna, który nie dostosował prędkości do obowiązujących przepisów, przejeżdżając przez Zaruzie.

Pomimo ciągłych apeli nadal zdarzają się tacy, którzy za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych. W piątek rano w Zaruziu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali, kolejnego kierowcę, któremu się „spieszyło”. 28 – latek z Ostrołęki jechał toyotą 106 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o  56 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem 400 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Dokładnie 24 godziny później, w sobotni poranek, łomżyńska „drogówka” otrzymała wezwanie do kolizji na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Szosa Zambrowska. Okazało się, że jadący seatem 56 – latek po dojechaniu i zatrzymaniu się przed skrzyżowaniem z niewiadomych przyczyn zaczął cofać, uszkadzając jadący za nim volkswagen. Badanie alkomatem wykazało u 56 - latka prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. 

W niedzielne popołudnie w Piątnicy, policjanci zatrzymali do kontroli mitsubisi. W trakcie sprawdzania okazało się, że 63 – latek wsiadł do auta pomimo, iż wcześniej spożywał alkohol. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Policjanci przypominają, że zgodnie z kodeksem karnym za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.