Policyjne działania „Bezpieczny jednoślad” - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Policyjne działania „Bezpieczny jednoślad”

Data publikacji 04.06.2020

Łomżyńscy policjanci kontrolują jednoślady. Takie działania mają przeciwdziałać kradzieżom rowerów, a także zwrócić uwagę cyklistów i motorowerzystów na zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Policjanci apelują o zabezpieczanie rowerów przed kradzieżą i zachęcają do ich znakowania.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej komendy, przeprowadzili wczoraj działania ukierunkowane na bezpieczeństwo kierowców jednośladów. Podczas kontroli sprawdzali m.in. obowiązkowe wyposażenie rowerów oraz to jak cykliści zachowują się wobec osób pieszych. Ujawniono 10 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów, a także 2 popełnione przez kierujących motocyklami. Policjanci zatrzymali też do kontroli kierującego motorowerem, u którego wstępne badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie legitymowania okazało się, że 29-latek ma również orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie rowerów przed kradzieżą, a także zachęcają do ich znakowania. W Komendzie Miejskiej Policji w Łomży, znakowanie jednosladów wykonują dzielnicowi.