Dbali o bezpieczeństwo na krajowej 61 - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Dbali o bezpieczeństwo na krajowej 61

Dwa zatrzymane dokumenty prawa jazdy i 35 ujawnionych przypadków przekroczenia prędkości – to wynik wczorajszych działań pn. „Bezpieczna DK61” na terenie powiatu łomżyńskiego. Celem tego typu akcji prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego, jest poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby zdarzeń drogowych na tej drodze.

Wczoraj, na drodze krajowej nr 61 prowadzone były wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Bezpieczna DK61”. Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, przy wsparciu funkcjonariuszy z wojewódzkiej grupy SPEED, sprawdzali czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Umundurowane patrole widoczne były na punktach kontrolnych usytuowanych wzdłuż drogi krajowej 61, co miało oddziaływać przede wszystkim prewencyjnie na zachowania uczestników ruchu drogowego. Pomimo to, mundurowi z Łomży ujawnili 35 przypadków przekroczenia przez kierujących dozwolonej prędkości. Natomiast, w związku z przekroczeniem jej o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, zatrzymali dwa dokumenty prawa jazdy. Przed godziną 20.00 do kontroli zatrzymany został kierowca audi, który przez miejscowość Zaruzie jechał z prędkością 101km/h, a pół godziny wcześniej, z prędkością o 64km/h wyższą niż dozwolona, poruszał się tamtędy, kierujący oplem 26-letni obywatel Ukrainy. Na kierowców nałożone zostały mandaty karne.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym. Tego typu działania będą kontynuowane.

  • Patrol ruchu drogowego podczas pracy na DK61
  • Patrol ruchu drogowego podczas pracy na DK61
  • Patrol ruchu drogowego podczas pracy na DK61
Ładowanie odtwarzacza...