PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ – STRACILI PRAWA JAZDY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ – STRACILI PRAWA JAZDY

Data publikacji 27.05.2020

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy dwóm nieodpowiedzialnym kierowcom. Mężczyźni przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. W obu przypadkach miejsce kontroli drogowej zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wczoraj, od wczesnych godzin porannych, policjanci łomżyńskiej „drogówki”, na terenie całego powiatu, prowadzili lokalne działania prędkość. Celem tych działań było egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości głównie na drogach o dużym natężeniu ruchu jak też w miejscach wskazywanych przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci skontrolowali w sumie 80 pojazdów. Ujawnili 59 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości w tym zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. 

Tuż przed 8.00 w Nowych Kupiskach, do kontroli drogowej został zatrzymany 34-letni kierujący mercedesem. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Godzinę później tym razem w Śniadowie, z ruchu drogowego został wyeliminowany kierowca audi. 47-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Mężczyźni stracili prawo jazdy. Każdy z nich został również ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.