POLICJANCI NA ROWERACH – WRACAJĄ PO ZIMOWEJ PRZERWIE - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

POLICJANCI NA ROWERACH – WRACAJĄ PO ZIMOWEJ PRZERWIE

Data publikacji 27.05.2020

Wczoraj, po zimowej przerwie, ruszyły policyjne patrole rowerowe. Policjanci na jednośladach pojawiać się będą między innymi w parkach, na osiedlowych uliczkach oraz w miejscach wskazanych przez mieszkańców na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Takie patrole planowane będą także na terenie gmin Łomża, Piątnica i Śniadowo.

Od wczoraj policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego w Łomży, pełnią służbę w patrolach rowerowych. Mundurowi na jednośladach pojawiać się będą w parkach, skwerach i na osiedlach Łomży, a także na terenach gmin Łomża, Piątnica i Śniadowo. Obecność umundurowanych patroli policyjnych bliżej ludzi, znacząco podnosi poczucie bezpieczeństwa mieszkańców danego terenu. Pełniąc służbę w ten sposób, funkcjonariusze mogą interweniować szybciej i w miejscach, do których trudno wjechać radiowozem, a efektywne wykorzystanie patroli rowerowych to przede wszystkim oddziaływanie prewencyjne w zapobieganiu przestępstwom i wykroczeniom uciążliwym społecznie. Osoby zainteresowane, które spotkają na swojej drodze policjantów na rowerach, mogą poprosić o pomoc lub przekazać swoje sugestie na temat bezpieczeństwa w danym rejonie. Wydział Patrolowo – Interwencyjny posiada obecnie trzy jednoślady.

Policjanci zachęcają jednocześnie do znakowania swoich rowerów. Właściwe zabezpieczenie roweru może skutecznie ograniczyć ryzyko jego kradzieży, a jego oznakowanie - pomóc w odzyskaniu skradzionego jednośladu.

(Więcej informacji na temat zabezpieczenia roweru przed kradzieżą)