„Prędkość” pod kontrolą - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

„Prędkość” pod kontrolą

Data publikacji 25.05.2020

Łomżyńscy policjanci systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W miniony piątek, na terenie całego powiatu, trwała popołudniowa akcja „Prędkość”. Mundurowi przypominają, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

W miniony piątek, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Łomży, na terenie całego powiatu, przeprowadzili działania pn. „Prędkość”. Celem tych działań było egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości, przede wszystkim na głównych szlakach komunikacyjnych. Punkty kontrole ustawione były między innymi w Śniadowie na DW677 oraz Miastkowie na DK61. Jednak mundurowych spotkać można było również w innych miejscach, tam, gdzie mieszkańcy poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazują niepokojące zachowania na drogach.

W ramach działań, policjanci ujawnili 46 kierujących, którzy jechali niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Niestety, aż sześciu kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy w związku z przekroczeniem prędkości o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wśród nich był między innymi zatrzymany do kontroli drogowej 31-letni kierujący mercedesem, który przez Śniadowo jechał z prędkością 113 km/h. Przekroczył tym samym dozwoloną prędkość aż o 63 km/h. Kolejnym, okazał się 39-latek siedzący za kierownicą renault. W jego przypadku, przekroczenie prędkości było o 58 km/h wyższe niż dozwolone w tym miejscu. Prawo jazdy zostało zatrzymane także 26-letniemu kierowcy alfa romeo. Podczs pomiaru, miał on na liczniku o 56 km/h więcej niż obowiązujące 50km/h. Ten kierowca zatrzymany został do kontroli w Miastkowie.

Policjanci apelują  o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym, dlatego, tego typu działania będą kontynuowane.