W OBSZARZE ZABUDOWANYM O WIELE ZA SZYBKO – STRACILI PRAWA JAZDY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

W OBSZARZE ZABUDOWANYM O WIELE ZA SZYBKO – STRACILI PRAWA JAZDY

Data publikacji 18.05.2020

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom. Mężczyźni przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsca kontroli drogowej zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wczoraj policjanci sprawdzali prędkość kierujących m.in. na drodze krajowej nr 61 a także w Łomży. Tuż po 8.00 w Zaruziu, zatrzymali do kontroli drogowej 32-latka kierującego passatem. Mężczyzna jechał z prędkością 101 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 51 km/h. Po godzinie 12.00 punkt kontrolny zlokalizowany został w Miastkowie. Tam zatrzymany do kontroli drogowej 54-letni kierujący land rovera, przekroczył w obszarze zabudowanym prędkość o 59km/h (109km/h). Natomiast po godzinie 17.30 w Łomży na ulicy Sikorskiego kontroli został poddany 21-letni kierowca hyundaia, który jechał z prędkością o 55 km/h wyższą niż dozwolona (105km/h).

Wszystkie miejsca wskazane zostały przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za popełnione wykroczenia drogowe mężczyźni stracili prawa jazdy. Zostali również ukarani mandatem karnym i otrzymali 10 punktów karnych.  

Policjanci apelują  o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.