Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 18.05.2020

Wczoraj po południu, mężczyzna uniemożliwił dalszą jazdę samochodem nietrzeźwej kierującej. 39-latka kierująca samochodem osobowym została przekazana policjantom. Okazało się, że miała około 4 promili alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj około godziny 16:20, dyżurny łomżyńskiej Policji otrzymał informację od jednego z kierowców o obywatelskim ujęciu nietrzeźwej kierującej. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Łomża. Mężczyzna podejrzewając, że jadąca przed nim samochodem osobowym kobieta jest pod wpływem alkoholu, wykorzystał sytuację, uniemożliwiając jej dalszą jazdę. O całej sytuacji powiadomił Policję. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Od 39-letniej mieszkanki powiatu łomżyńskiego czuć było silną woń alkoholu. Wstępne badanie stanu trzeźwości wykazało około 4 promile alkoholu w organizmie. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

To nie jedyny nietrzeźwy kierujący zatrzymany tego dnia na terenie powiatu łomżyńskiego. Kilka godzin wcześniej w Miastkowie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena. Za kierownicą auta siedział 34-latek. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 0,63 promila alkoholu w organizmie. On również za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.