Narkotyki – ujawnione dzięki wskazaniu na Krajowej Mapie Zagrożeń - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Narkotyki – ujawnione dzięki wskazaniu na Krajowej Mapie Zagrożeń

Data publikacji 11.05.2020

Jednym z zagrożeń jakie można nanieść na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jest grupowanie się małoletnich. Każde takie zgłoszenie bezpośrednio po zaznaczeniu na mapie jest szczegółowo sprawdzane przez funkcjonariuszy. Dzięki takiemu sygnałowi dzielnicowy z Łomży ujawnił środki odurzające, które miał przy sobie 15 – letni mieszkaniec miasta.

Łomżyńscy dzielnicowi na bieżąco weryfikują, wskazywane przez mieszkańców poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zagrożenia. Aktualnie, jednym z takich, szczególnie uciążliwym jest grupowanie się małoletnich. W piątkowe popołudnie, dzielnicowy z Łomży sprawdzając, właśnie, jedno z takich miejsc w trakcie legitymowania ujawnił małoletniego. Okazało się, że 15 – latek miał przy sobie środki odurzające. Był to prawie gram marihuany. Nastolatek został przekazany pod opiekę rodzicom. O całej sprawie został też powiadomiony Sąd Rodzinny.  

Nie bójmy się zgłaszać swoich spostrzeżeń. Policjanci każdy sygnał o zagrożeniu dokładnie sprawdzają, a w przypadku potwierdzenia natychmiast eliminują. Warto pamiętać, że zgłoszenia nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa są anonimowe.