PROMILE I KOLIZJA - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

PROMILE I KOLIZJA

Data publikacji 24.04.2020

Kierowca skody spowodował kolizję. Okazało się, że 35-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 18.00 dyżurny łomżyńskiej Policji został powiadomiony o kolizji, do której doszło na jednej z łomżyńskich ulic. Sprawcą zdarzenia miał być kierujący skodą, który niedostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w poprzedzający go pojazd. Okazało się, że 35-letni mieszkaniec gminy Piątnica był pijany. Badanie alkometrem wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. To, niestety, nie jedyny nietrzeźwy z wczoraj. Około godziny 10.00 w centrum Łomży patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli inną skodę. Wszystko było by dobrze, gdyby nie fakt, iż 47 – letni kierujący był pijany. Mężczyzna „wydmuchał” prawie 2,5 promila. Jemu również zatrzymano prawo jazdy. Teraz obaj za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Policjanci apelują, aby za każdym razem reagować na widok osoby spożywającej alkohol, która zamierza kierować samochodem. Pamiętajmy o tym, że nasza zdecydowana reakcja może ochronić jej życie, bądź zapobiec tragicznym w skutkach zdarzeniom drogowym z udziałem niewinnych osób.