Święta na drogach - podsumowanie - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Święta na drogach - podsumowanie

Data publikacji 14.04.2020

2 kierowców, którzy zdecydowali się jechać pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, 7 kolizji drogowych to bilans drogowego podsumowania przedłużonego świątecznego weekendu na terenie powiatu łomżyńskiego.

Podczas minionych świąt policjanci widoczni byli na głównych traktach komunikacyjnych Łomży i powiatu łomżyńskiego. Pomimo nieustających apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali dwóch takich kierowców. W świąteczną niedzielę po godzinie 15.00, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Zbójna kierujący volkswagenem wjechał w ogrodzenie. W związku z tą kolizją mundurowi zatrzymali 45-latka kierującego polo. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie. 45 – latek noc spędził w policyjnym areszcie. Natomiast w wielkanocny poniedziałek przed godziną 8:00 na ulicy Nowogrodzkiej w Łomży do kontroli został zatrzymany kierujący skodą. 48 – latek „wydmuchał” ponad dwa promile. Obaj mężczyźni stracili swoje prawa jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowiadać będą przed sądem.

W trakcie przedłużonego weekendu funkcjonariusze łomżyńskiej "drogówki" wyjeżdzali łącznie do 7 zdarzeń drogowych, zakwalifikowanych jako kolizje.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Rekomendują pozostanie w domach, jeżeli wyjście nie jest podyktowane pilną potrzebą.