Aktualności

Łomżyńscy dzielnicowi i strażnicy miejscy kontrolują przestrzeganie warunków kwarantanny domowej

Dzielnicowi, wspierając służby sanitarne sprawdzają czy osoby przebywające w warunkach kwarantanny respektują ten obowiązek. Codzienne patrole odbywają się także we współpracy ze Strażą Miejską w Łomży.

Mundurowi z łomżyńskiej komendy sprawdzają czy osoby wskazane przez inspektora sanitarnego stosują się do zasad kwarantanny. Takie sprawdzenia realizowane są przynajmniej raz na dobę. Aby działania przebiegały sprawnie, pracę dzielnicowych wspierają również strażnicy miejscy z Łomży. Osoby sprawdzające przestrzeganie warunków kwarantanny są zawsze umundurowane, a kontrole rozpoczynają się poprzez połączenie telefoniczne.

Zachęcamy do pobrania i zainstalowania na telefon aplikacji KWARANTANNA DOMOWA. Umożliwia ona potwierdzenie miejsca przebywania. Ułatwia także zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

Apelujemy o rozsądek i stosowanie się do poleceń służb sanitarnych oraz instytucji państwowych. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek przebywać w wyznaczonym miejscu kwarantanny. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji. 

Ładowanie odtwarzacza...