KOLEJNY PIJANY KIEROWCA ZATRZYMANY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

KOLEJNY PIJANY KIEROWCA ZATRZYMANY

Data publikacji 24.03.2020

Kolejny kierowca, który zdecydował się na jazdę po alkoholu, wpadł w ręce policjantów. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym mając prawie 1,3 promila. Ponadto, 30 – latek, zamiast na polu, obornik rozrzucał na drodze. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 16.20 dyżurny łomżyńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, że na terenie jednej z miejscowości w powiecie łomżyńskim kierujący ciągnikiem, zamiast wywozić obornik na pole, rozrzuca go na drodze. Gdy na miejsce dotarł patrol "drogówki", to zastał młodego mężczyznę w ciągniku rolniczym, od którego wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 30 – latek wykonywał pracę w gospodarstwie mając prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Musiał też sprzątnąć drogę, którą zanieczyścił obornikiem. Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem 30-latka zajmie się sad.

Policjanci apelują o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego. Od początku roku 2020 roku do chwili obecnej, na drogach naszego miasta i powiatu zostało zatrzymanych 35 kierowców, którzy odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości.