„PRĘDKOŚĆ” POD KONTROLĄ - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

„PRĘDKOŚĆ” POD KONTROLĄ

Data publikacji 28.02.2020

Łomżyńscy policjanci systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj mundurowi, na terenie całego powiatu, od wczesnych godzin rannych, egzekwowali od kierowców przestrzeganie ograniczeń prędkości. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

Wczoraj, od wczesnych godzin rannych, policjanci łomżyńskiej „drogówki”, na terenie całego powiatu, przeprowadzali kaskadowy pomiar prędkości. Celem tych działań było egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości głównie na drogach o dużym natężeniu ruchu.

Policjanci skontrolowali w sumie 87 pojazdów. Niestety, prędkość przekroczyło aż 56 kierowców. Wśród tych nieodpowiedzialnych kierowców znalazły się dwie osoby, które w terenie zabudowanym przekroczyły prędkość powyżej 50 km/h. Do obu kontroli doszło w Kupiskach Nowych. Jako pierwszy został zatrzymany 72 – letni kierowca volvo, który jechał z prędkością 103 km/h. Dosłownie kilka minut później, w tym samym miejscu została zatrzymana 65 – letnia kobieta. Ona również jechała volvo i przekroczyła dozwoloną prędkość o 55 km/h. Oboje to mieszkańcy powiatu łomżyńskiego. Zostało im zatrzymane prawo jazdy.

Mundurowi przypominali uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić niebezpieczne sytuacje, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. 

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.