Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu – policjanci są dziś obecni przy przejściach dla pieszych. Apelują o szczególną ostrożność!

Łomżyńscy policjanci prowadzą dziś działania ukierunkowane na bezpieczeństwo osób pieszych, podczas których zwracają uwagę na nieprawidłowe zachowania na drodze. Rano mundurowych wspomagali też uczniowie szkoły podstawowej w Wygodzie, którzy podczas kontroli drogowych przekazywali kierowcom własnoręczne wykonane serduszka z apelami o szczególną ostrożność na drodze.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego łomżyńskiej komendy prowadzą dziś całodniowe działania, których celem jest ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych. Mundurowych można spotkać przy wielu przejściach dla pieszych na terenie miasta oraz na terenie powiatu. Są w miejscach, gdzie piesi nie do końca czują się bezpieczni, a kierowcy popełniają wykroczenia drogowe.

Rano takie miejsce wytypowane zostało także w Wygodzie. Tuż przy drodze znajduje się szkoła podstawowa, a drogę krajową nr 63 przecina przejście dla pieszych. Każdego dnia przez jezdnię przechodzą uczniowie, ich rodzice, a także mieszkańcy tej miejscowości. Tam policjanci prowadzili kontrole prędkości. Uczestniczący w akcji uczniowie przekazywali zatrzymanym do kontroli kierowcom własnoręcznie wykonane serduszka z hasłem – apelem o ostrożność i bezpieczeństwo.

Pamiętajmy! Na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego składa się ich widoczność na drodze oraz prawidłowe zachowanie podczas przechodzenia przez jezdnię. Ważne jest także ograniczone zaufanie do kierujących pojazdami, gdyż niejednokrotnie zdarza się, że to właśnie kierowcy lekceważą zasady ruchu drogowego doprowadzając do tragicznych zdarzeń drogowych na przejściach dla pieszych. Niedozwolona przepisami prędkość w obszarze zabudowanym, wyprzedzanie bezpośrednio przed i na przejściach dla pieszych czy omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu udzielenia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu przez jezdnię – to najczęściej popełniane wykroczenia drogowe przez kierowców.