Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PŁACIŁ ZA ZAKUPY ZNALEZIONĄ KARTA PŁATNICZĄ – ODPOWIE ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM

Data publikacji 03.02.2020

Policjanci z Łomży zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie karty płatniczej. Przy jej użyciu, 33 - latek zrobił zakupy w kilku sklepach na terenie miasta. Usłyszał już zarzuty a jego sprawą zajmie się teraz sąd. Mężczyźnie grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z łomżyńskiej jednostki policji zatrzymali 33-latka podejrzanego o przywłaszczenie karty płatniczej i dokonywanie poprzez jej uzycie drobnych zakupów w sklepach spożywczo - przemysłowych.  Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna znalazł kartę na chodniku i dziesięciokrotnie nią zapłacił. Wydał w sumie blisko 290 zł. Cztery kolejne płatności nie powiodły się, ze względu na zablokowanie karty. Zebrane przez śledczych dowody, pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutów. Za czyny których sie dopuścił 33 latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Warto wiedzieć!

W przypadku utraty karty płatniczej, należy jak najszybciej zgłosić ten fakt do swojego banku, który zablokuje możliwość jej użycia. Można to zrobić osobiście, korzystając z odpowiedniej aplikacji mobilnej czy też infolinii banku. Gdy okaże się, że przed poinformowaniem banku o zgubieniu karty, ktoś dokonał przy jej użyciu transakcji, skontaktuj się z Policją.