Nie ustają poszukiwania zaginionego 47-latka - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Nie ustają poszukiwania zaginionego 47-latka

Data publikacji 24.01.2020

Dziś od rana policjanci, strażacy, przedstawiciele Grupy Ratowniczej „Nadzieja” ponownie sprawdzają tereny w pobliżu miejscowości Stare Bożejewo w poszukiwaniu zaginionego 47-latka. Mężczyzna ostatni raz widziany był 28 grudnia, zgłoszenie o jego zaginięciu dotarło do policjantów 30 grudnia 2019 roku.

Kilkadziesiąt osób: policjanci z Łomży, Białegostoku, strażacy, przedstawiciele Grupy Ratowniczej „Nadzieja” z Łomży, dziś od rana ponownie przeszukują tereny w pobliżu miejscowości Stare Bożejewo w gminie Wizna, gdzie ostatni raz w dniu 28 grudnia widziany był 47-letni mieszkaniec tej miejscowości. Poszukiwania koordynowane są z mobilnego centrum poszukiwań GR, a prowadzone  są między innymi przy użyciu trackerów i specjalistycznych map satelitarnych. Teren poszukiwań obejmuje kilkaset hektarów znajdujących się w trudnym, podmokłym rejonie.

Przypomnijmy. Z posiadanych informacji wynika, że mężczyzna ostatni raz widziany był 28 grudnia 2019 roku. Informację o zaginięciu 47-latka policjanci otrzymali 30 grudnia po godzinie 16:00. Od momentu zawiadomienia, prowadzone są intensywne czynności mające na celu odnalezienie osoby zaginionej. Policjanci na bieżąco sprawdzają i weryfikują informacje przekazywane przez rodzinę i mieszkańców. Skrupulatnie weryfikują także wszystkie inne uzyskane w tej sprawie sygnały. Do tej pory kilkukrotnie przeszukano tereny w okolicy Starego Bożejewa, a także pobliskich miejscowości. Sprawdzono drogi dojazdowe, pola, zagajniki, tereny podmokłe. Przeszukano także znajdujące się na jednej z posesji zbiorniki wodne. Po zgłoszeniu zaginięcia, w poszukiwaniach terenowych uczestniczyło ponad 60 osób. Byli to między innymi policjanci, strażacy oraz mieszkańcy okolicznych wsi. Po uzyskaniu zgody rodziny na publikację wizerunku osoby zaginionej, taki komunikat pojawił się także na stronie internetowej łomżyńskiej komendy (komunikat).

Dziś przeszkuano ponownie, sprawdzone już wcześniej miejsca, a także rozszerzono zakres poszukiwań. Sprawdzono też wskazywane lokalizacje, m.in. kolejny zbiornik wodny. Policjanci, strażacy i ratownicy z Grupy Nadzieja Łomża przeszli blisko 500 hektarów terenu. Dalej szukamy zaginionego 47 - latka. Nadal prosimy o informację, każdą skrupulatnie sprawdzimy. 

Zaginiony to:                                                     

PIOTR LIPIŃSKI, lat 47

zam. Stare Bożejewo gm. Wizna

Rysopis: wzrost 165 cm, szczupła sylwetka, włosy krótkie uczesane na lewą stronę, oczy szare, nos prosty, uszy przylegające

Znaki szczególne: braki w uzębieniu

Ubrany był w: (prawdopodobnie) szaroczarny sweter z kolorowymi pasami po środku, spodnie jeansowe, buty typu trapery, czarną czapkę i kurtkę

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Łomży tel. /86/ 474 12 43, /86/ 474 12 12 lub z najbliższą jednostką Policji – 112.

 

 

  • akcja poszukiwań zaginionego mężczyzny
  • akcja poszukiwań zaginionego mężczyzny
  • akcja poszukiwań zaginionego mężczyzny
  • akcja poszukiwań zaginionego mężczyzny
  • akcja poszukiwań zaginionego mężczyzny
  • akcja poszukiwań zaginionego mężczyzny
  • akcja poszukiwań zaginionego mężczyzny
  • akcja poszukiwań zaginionego mężczyzny