Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradzież „na pracowników wodociągów” – nie daj się oszukać, miej świadomość!

Data publikacji 22.01.2020

Wizyta oszustów, którzy podali się za pracowników wodociągów zakończyła się dla starszych ludzi utratą pieniędzy. Policjanci ostrzegają przed oszustami i apelują o ostrożność w kontakcie z osobami obcymi.

Wczoraj około południa do jednego z mieszkań na terenie Łomży zapukały dwie osoby - kobieta i mężczyzna i podając się za pracowników zakładu wodociągów, poinformowały starszych mieszkańców o rzekomej awarii. Osoby te zostały wpuszczone do mieszkania pod pretekstem konieczności sprawdzenia wody i spisania wskazań wodomierzy. Po wyjściu fałszywych pracowników okazało się, że z mieszkania skradziono pieniądze w kwocie 25 tysięcy złotych. Sprawcy przestępstwa są teraz poszukiwani przez policjantów.

POLICJA OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI I APELUJE O WYJĄTKOWĄ OSTROŻNOŚĆ!

- Nie otwierajcie Państwo drzwi bez sprawdzania, kto stoi po drugiej stronie.

- Nie wpuszczajcie Państwo do domu osób nieznajomych bez wcześniejszego upewnienia się kim one są. Macie prawo do uzyskania danych osoby bądź firmy jaką reprezentuje osoba pukająca do twoich drzwi - należy to sprawdzić.

- Nie przechowujcie Państwo w jednym miejscu dużych kwot pieniędzy.

- Pod żadnym pozorem nie przekazujcie Państwo pieniędzy osobom obcym.

- Unikajcie Państwo podejrzanie korzystnych ofert, tym bardziej, jeżeli sprawa połączona jest z wymogiem podpisywania dokumentów, wpłata zaliczki, ujawnieniem informacji czy okazaniem swoich oszczędności.

- Współdziałajcie Państwo z sąsiadami w zakresie wzajemnej ochrony i obserwacji mieszkań.

- Zgłaszajcie Państwo informacje o zauważonych, podejrzanych osobach, które pojawiły się w Waszej klatce schodowej, mieszkaniu czy posesji.

Funkcjonariusze zwracają się także do osób młodych, aby przekazały wiedzę seniorom w swoich rodzinach. Świadomość mechanizmów działania oszustów może skutecznie zapobiegać tego rodzaju sytuacjom. W sytuacjach budzących jakiekolwiek podejrzenia, że mamy do czynienia z oszustem, należy jak najszybciej skontaktować się z Policją – 112.