W OBSZARZE ZABUDOWANYM O WIELE ZA SZYBKO – STRACILI PRAWA JAZDY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W OBSZARZE ZABUDOWANYM O WIELE ZA SZYBKO – STRACILI PRAWA JAZDY

Data publikacji 20.01.2020

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom. Mężczyźni przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsca kontroli drogowej zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W minioną sobotę rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Łomży, sprawdzali prędkość kierujących w Miastkowie na drodze krajowej nr 61. To właśnie tam zatrzymali do kontroli drogowej 38-latka kierującego mercedesem. Mężczyzna jechał z prędkością o 52 km/h większą niż dopuszczalna w obszarze zabudowanym. Po południu, punkt kontrolny zlokalizowany był natomiast w Łomży przy Szosie do Mężenina. Jadący tamtędy 40-letni kierowca reanult, przekroczył dozwoloną prędkość aż o 57km/h.

Miejsca kontroli wskazywane były przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy. Zostali również ukarani mandatem karnym, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych.  

Policjanci apelują  o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.