PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ NA DK 61 – STRACIŁ PRAWO JAZDY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ NA DK 61 – STRACIŁ PRAWO JAZDY

Data publikacji 16.01.2020

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca straciło wczoraj prawo jazdy. Przekroczył on prędkość na DK 61 o ponad 50 km/h. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wczoraj o godzinie 9.45, w Miastkowie zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. 25-latek jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 103 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość na tym odcinku drogi o 53 km/h. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymane zostało prawo jazdy. Mężczyzna otrzymał również mandat karny w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych. 

Kontrole prędkości w tych miejscach odbywają się po zgłoszeniach przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.