PIJANI JEŻDŻĄ WŚRÓD NAS!!! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PIJANI JEŻDŻĄ WŚRÓD NAS!!!

Data publikacji 07.01.2020

Alkohol ogranicza nie tylko nasze zdolności ruchowe, ale przede wszystkim zdolność oceny sytuacji i ryzyka. Decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu narażamy nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego. Pomimo nieustannych apeli, policjanci Komendy Miejskiej w Łomży wciąż eliminują z ruchu pijanych kierowców. Tylko wczoraj mundurowi łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Pomimo ciągłych apeli, tylko wczoraj łomżyńscy policjanci zatrzymali kolejnych trzech kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu. Po godzinie 8.00 w Miastkowie funkcjonariusze łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli opla corsę. Jak się okazało, 34 – letnia kierująca była pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi kierujący, który zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu, został zatrzymany po godzinie 11.20 w Łomży na Szosie Zambrowskiej. Kierujący  bmw 51 – latek „wydmuchał” 0,33 promila.  Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, został zatrzymany do kontroli po 20.20 w Śniadowie. Tam 62-latek, który jechał oplem astrą prowadził pomimo iż wcześniej spożywał alkohol. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,4 promila alkoholu w organizmie. Wszystkim zostało zatrzymane prawo jazdy. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

Również wczoraj mundurowi zatrzymali do kontroli 65 – letniego mieszkańca gminy Piątnica, który usiadł za kierownicę swojego fiata pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

Mundurowi niezmiennie apelują o zachowanie rozwagi. Siadając za kierownicę po alkoholu narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy też o stanowcze reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Nie jesteśmy nieśmiertelni, nieodpowiedzialność siadających za kierownicę po alkoholu może kosztować nas życie. Reagujmy!!!