KOLEJNY PIJANY KIEROWCA ZATRZYMANY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KOLEJNY PIJANY KIEROWCA ZATRZYMANY

Data publikacji 02.01.2020

Kolejny kierujący, który zdecydował się na jazdę po użyciu alkoholu, wpadł w ręce policjantów. Mężczyzna kierował mając ponad 0,3 promila. Ponadto okazało się, że ma on orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

W noc Sylwestrową tuż przed północą, policjanci Oddziału Prewencji Policji z Białegostoku pełniący służbę na terenie Łomży zatrzymali do kontroli kierującego audi. Od 20-latka wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Piątnica miał niewiele ponad 0,3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto podczas sprawdzania danych mężczyzny w systemach policyjnych okazało się, że ma on orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2021 roku. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

Policjanci apelują o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego. Tylko w 2019 roku na drogach naszego miasta i powiatu zostało zatrzymanych 183 kierujących, którzy odpowiedzą za przestępstwo jazdy pod wpływem alkoholu.