ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – Policjanci rozdawali elementy odblaskowe - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – Policjanci rozdawali elementy odblaskowe

Data publikacji 17.12.2019

Łomżyńscy policjanci wspólnie z leśnikami chcieli zadbać o bezpieczeństwo pieszych w Piątnicy. Mundurowi swój apel kierują zwłaszcza do starszych mieszkańców tej gminy. Działania mają zwrócić uwagę niechronionych uczestników ruchu drogowego na wciąż aktualny problem ich widoczności po zmierzchu poza obszarem zabudowanym czy na drodze w pobliżu terenów leśnych. Dlatego też przy jednym z kościołów mundurowi wspólnie z leśnikami rozdawali elementy odblaskowe. Działania wpisują się w ogólnopolską akcję informacyjno – edukacyjną pod nazwą „Świeć przykładem”, realizowaną przez Policję we współpracy z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną.

Dziś z samego rana, w rejonie kościoła Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy łomżyńscy policjanci wspólnie z leśnikami rozdawali mieszkańcom gminy Piątnica odblaski. Głównym celem akcji jest poprawienie widoczności seniorów podczas poruszania się po zmroku. W ramach przedsięwzięcia policjanci przypominali o obowiązku posiadania odblasków poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu. Korzystając z okazji, zachęcali seniorów do używania odblasków również w obszarze zabudowanym.

Działania zostały zaplanowane w rejonie drogi krajowej 63, która jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg w regionie. W jej ciągu, po obu stronach położona jest właśnie Piątnica. Mieszkańcy często zaznaczają na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca niebezpieczne na tym szlaku komunikacyjnym. Policyjne kontrole potwierdzają, że dochodzi tam do przekraczania prędkości. Dlatego też, mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wspólnie z leśnikami z Nadleśnictwa Łomża, które swoim zasięgiem obejmuje ten rejon, zorganizowali dziś poranną akcję rozdawania odblaskowych eko-toreb. Nie jednokrotnie mieszkańcy gminy Piątnica aby dostać się do miasta muszą pokonać tereny przyleśne stąd też współpraca z leśnikami, którzy również pragną zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i widoczność osób korzystających z terenów leśnych. Podczas rozmów z mieszkańcami funkcjonariusze tłumaczyli jak ważna jest dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego ich widoczność po zmroku. Zachęcali pieszych do noszenia odblasków „także od święta” i przekazywania członkom swoich rodzin otrzymanych od mundurowych odblaskowych gadżetów.

Działania mundurowych wpisują się w ogólnopolską akcję informacyjno–edukacyjną pod nazwą „Świećprzykładem”, realizowaną przez Policję we współpracy z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną.