NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI BO BYŁ PIJANY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI BO BYŁ PIJANY

Data publikacji 16.12.2019

25-letni kierowca renault nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Jak się okazało mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Z kolei samochód, którym kierował był niedopuszczony do ruchu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

W miniony piątek, tuż po 23.30, na Alei Legionów, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli, jak kierujący renault rusza z piskiem opon ze skrzyżowania. Funkcjonariusze przystąpili do kontroli drogowej. Jednak kierowca zlekceważył polecenia mundurowych i zaczął uciekać. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli pościg. Już po kilku minutach mundurowi poznali przyczynę nieodpowiedzialnego zachowania kierującego. Jak się  okazało, 25-latek był nietrzeźwy. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Z kolei sprawdzenie samochodu w policyjnych systemach wykazało, że renault jest niedopuszczone do ruchu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Również 34-latek stracił w ten weekend prawo jazdy. Mężczyzna został zatrzytmany do kontroli drogowej, na terenie Śniadowa, w niedzielne popołudnie. W tym przypadku, wstępne badanie alkomatem wykazało, że kierujący passatem, miał blisko 0,7 promila w organizmie. 

Policja ponownie przypomina! Piłeś - NIE JEDŹ!