NIETRZEŹWI NA DROGACH - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIETRZEŹWI NA DROGACH

Data publikacji 09.12.2019

Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń mundurowych, nadal są wśród nas tacy, którzy decydują się kierować pojazdami pod wpływem alkoholu. W miniony weekend łomżyńscy policjanci zatrzymali kolejnych trzech takich nieodpowiedzialnych kierowców. Funkcjonariusze niezmiennie apelują i proszą o zachowanie rozwagi oraz trzeźwego umysłu. Siadając za kierownicę "na dwóch gazach" narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Pomimo ciągłych apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze łomżyńskiej jednostki Policji, w miniony weekend, zatrzymali trzech takich kierowców. W tym niechlubnym gronie znalazł się 27 – letni mieszkaniec gminy Łomża, który kierował mercedesem pomimo tego, ze wcześniej spożywał alkohol. Mężczyzna został zatrzymany w sobotnie popołudnie w podłomżyńskiej miejscowości. Podczas badania alkomatem „wydmuchał” blisko 3 promile.

W niedzielę „na podwójnym gazie” został zatrzymany jadący nissanem mieszkaniec Łomży. 39 – latek spowodował kolizję, bo jak się okazało, miał ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili też, że mężczyzna wsiadł do auta, chociaż nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, bo te zostały mu już wcześniej zatrzymane. 

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 62 – latek podróżujący fiatem, który w niedzielę tuż przed 20.00, na terenie gminy Śniadowo zjechał z nasypu i wpadł do rowu. Okazało się, że kierował autem pomimo stanu trzeźwości. Badanie wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu. 

Wszyscy kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiadać będą teraz przed sądem. Policjanci nadal apelują o trzeźwość za kierownicą! Proszą także o stanowczą reakcję, gdy ktoś z bliskiego otoczenia zamierza wsiąść do samochodu będąc pod wpływem alkoholu.