W obszarze zabudowanym o wiele szybko – stracili prawa jazdy - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W obszarze zabudowanym o wiele szybko – stracili prawa jazdy

Data publikacji 12.11.2019

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom. Mężczyźni przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Miejsca kontroli drogowej zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W miniony weekend policjanci sprawdzali prędkość kierujących m.in. w miejscowości Bożejewo Stare na drodze krajowej nr 64. W piątek, w tym miejscu zatrzymali do kontroli drogowej 31-latka kierującego oplem. Mężczyzna jechał z prędkością 136 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość aż o 86 km/h. W niedzielę punkt kontrolny zlokalizowany był natomiast w miejscowości Ratowo Piotrowo na drodze wojewódzkiej nr 677. Tam zatrzymany został do kontroli drogowej 56-letni kierujący seatem, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 82km/h (132km/h) i 54-letni kierowca kia, który jechał z prędkością o 68km/h wyższą niż dozwolona (118km/h).

Oba miejsca wskazane zostały przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za popełnione wykroczenia drogowe mężczyźni stracili prawa jazdy. Zostali również ukarani mandatem karnym i otrzymali 10 punktów karnych.  

Policjanci apelują  o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.