AKCJA „ZNICZ 2019” – PODSUMOWANIE - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

AKCJA „ZNICZ 2019” – PODSUMOWANIE

Data publikacji 04.11.2019

Podczas tegorocznej akcji ”ZNICZ” łomżyńscy policjanci zatrzymali 6 pijanych kierowców. W tym czasie na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Łomży doszło do 1 wypadku drogowego i 12 kolizji. W dwóch przypadkach funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

W ubiegłym tygodniu w czwartek, tak jak w całym kraju, łomżyńscy policjanci już po raz kolejny rozpoczęli na drogach naszego powiatu akcję „ZNICZ”. Działania, w które zaangażowanych było blisko 100 policjantów każdej doby, zakończyły się wczoraj późnym wieczorem. W tym czasie funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo i porządek, a w razie potrzeby służyli radą i pomocą. Policjanci prowadzili w tym czasie również akcje profilaktyczne, propagując między innymi prawidłowe i bezpieczne zachowania wśród pieszych, rozdawali elementy odblaskowe namawiając do ich noszenia (przypominając jednocześnie, że w określonych sytuacjach jest to ich obowiązek). Łomżyńskich policjantów podczas trwania akcji "Znicz" wspierali strażnicy miejscy oraz ratownicy z GR "Nadzieja".

Dzięki wytężonej pracy policjantów, ruch podczas świątecznego weekendu w rejonach cmentarzy odbywał się płynnie i bez większych utrudnień. Niestety, pomimo wielu apeli i ostrzeżeń, funkcjonariusze zatrzymali w tym czasie 6 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Mundurowi w ciągu tych czterech dni odnotowali na terenie działania łomżyńskiej jednostki Policji 1 wypadek drogowy oraz 12 kolizji. W dwóch przypadkach funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Do kontroli drogowych, gdzie została przekroczona dozwolona prędkość doszło na terenie Śniadowa i Miastkowa. W pierwszym przypadku do kontroli został zatrzymany 27 – letni mężczyzna jadący oplem. Podróżując przez Śniadowo przekroczył on dozwoloną w tym miejscu prędkość o 52 km/h. Miało to miejsce w czwartek późnym popołudniem. Natomiast w sobotni poranek, w Miastkowie została zatrzymana kierująca hondą 29 – latka. Kobieta jechała z prędkością 132 km/h przy obowiązującej prędkości 50 km/h. W obu przypadkach zostało zatrzymane prawo jazdy.

W trakcie trwanie przedłużonego weekendu, sześć osób zdecydowało się usiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. W piątek po godzinie 17:00 na Szosie do Mężenina został zatrzymany do kontroli kierujący skodą. 68 – letni mieszkaniec miasta prowadził auto mając prawie 1,3 promila we krwi. W sobotę przed godziną 19:00 łomżyńscy policjanci zostali poinformowani o zatrzymaniu obywatelskim, najprawdopodobniej będącego pod wpływem alkoholu kierowcy. Do zdarzenia doszło na jednej ze stacji paliw w mieście. Tam obsługa zatrzymała mężczyznę, który chwiejnym krokiem wsiadł do auta i próbował odjechać. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, jednak odmówił on badania na zawartość alkoholu. Od 62 – latka została pobrana krew do badania. Następnie około godziny 23:00 na jednej z łomżyńskich ulic został zatrzymany do kontroli ford. Kierująca autem 24 – latka okazała się być pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niej blisko 1,5 promila. W niedzielę, natomiast policjanci z Łomży około godziny 17:00 otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie przygniecionym quadem. Okazało się, ze 40 – latni mieszkaniec gminy Miastkowo „wydmuchał” ponad 3 promile. W niedzielę zostało też zatrzymanych dwóch mężczyzn, których stan wskazywał na spożycie alkoholu. Wszystkim zostało zatrzymane prawo jazdy.