PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ – STRACILI PRAWA JAZDY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ – STRACILI PRAWA JAZDY

Data publikacji 28.10.2019

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy czterem kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcom. Przekroczyli oni dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. We wszystkich przypadkach miejsca kontroli drogowych zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcom. Dwóch mężczyzn i dwie kobiety, odpowiadać będą za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Do kontroli drogowych doszło w Łomży i na terenie gminy Zbójna. Miejsca te zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Do wszystkich kontroli drogowych doszło w miniony piątek. Jako pierwszy został zatrzymany, na Szosie do Mężenina, 62-letni kierujący citroenem. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość na tym odcinku drogi o 54 km/h. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą, okazała się kobieta, zatrzymana do kontroli w Laskach w gminie Zbójna. 38 – latka jechała oplem i przekroczyła dozwoloną tam prędkość o 57 km/h. Niespełna godzinę w tym samym miejscu, do kontroli została zatrzymana kierująca audi. Tym razem 20 – letnia kobieta pędziła z prędkością 136 km/h. Przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 86 km/h. Kwadrans później, również na terenie gminy Zbójna, z ruchu drogowego został wyeliminowany kierowca opla. 20-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. Wszyscy stracili prawo jazdy. Każdy z zatrzymanych został również ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.  

Policjanci apelują  o rozsądek na drodze i przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.