Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wywiózł śmieci na „dzikie wysypisko” – został przyłapany na gorącym uczynku przez dzielnicowych.

Data publikacji 07.10.2019

Dzielnicowi podczas kontroli miejsca zgłoszonego przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zauważyli mężczyznę, który wyrzucił worek ze śmieciami przy drodze gminnej na oznaczonym w tym miejscu „dzikim wysypisku śmieci”. Za swoje zachowanie 26-latek odpowiadał będzie przed sądem.

Wczoraj dzielnicowi z Posterunków Policji w Piątnicy oraz Jedwabnem, kontrolowali miejsca wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przejeżdżając w pobliżu jednego z punktów naniesionych na Mapie w gminie Piątnica, zauważyli mężczyznę, który wypakował worek z odpadami z bagażnika samochodu i wyrzucił go na „dzikim wysypisku śmieci”. Policjanci widząc zachowanie mężczyzny, natychmiast podjęli wobec niego interwencję. W sprawie wykroczenia skierują teraz wniosek do sądu o ukaranie 26-latka za zaśmiecanie tego miejsca.

Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu łomżyńskiego, funkcjonariusze otrzymali 195 zgłoszeń dotyczących „dzikich wysypisk śmieci”. 123 lokalizacje zostały potwierdzone, a w 52 przypadkach dzielnicowi doprowadzili do usunięcia nieczystości i odpadów. W pozostałych miejscach mundurowi nadal pracują, żeby wyeliminować zgłoszone zagrożenie.