,,Bezpieczna droga do …" w Przedszkolu Publicznym Nr 2 w Łomży - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,Bezpieczna droga do …" w Przedszkolu Publicznym Nr 2 w Łomży

Data publikacji 27.09.2019

Łomżyńscy policjanci kontynuują spotkania w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi rozmawiają z dziećmi o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze i poprzez zabawę uczą najmłodszych prawidłowego postępowania.

Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Łomży kontynuują spotkania z przedszkolakami oraz uczniami szkół podstawowych, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wczoraj odwiedzili dzieci w Przedszkola Publicznego Nr 2 w Łomży. Podczas zajęć rozmawiano z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze. W trakcie swojej wizyty przedstawiciele łomżyńskiej Policji wykorzystali zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy.

Przedszkolaki dowiedziały się również, dlaczego powinny nosić elementy odblaskowe i w jakich miejscach najlepiej je umieścić.