ZA SZYBKO W NOWEJ KUBRZE I MIASTKOWIE – KIEROWCY STRACILI PRAWA JAZDY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZA SZYBKO W NOWEJ KUBRZE I MIASTKOWIE – KIEROWCY STRACILI PRAWA JAZDY

Data publikacji 23.09.2019

Policjanci zatrzymali kolejnych dwóch nieodpowiedzialnych kierujących, kierowcę skody w Nowej Kubrze oraz kierowcę mercedesa w Miastkowie. Mężczyźni przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość o 51 km/h w terenie zabudowanym. Kontrole prędkości w tych miejscach odbywają się po zgłoszeniach problemu przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, w sobotnie przedpołudnie na drodze 668 w miejscowości Nowa Kubra zatrzymali do kontroli kierowcę skody. 23-letni mieszkaniec Grajewa jechał w terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 51 km/h. Natomiast przed godziną 16.00, funkcjonariusze zmierzyli prędkość kierowcy mercedesa. Okazało się, że obywatel Rumunii jechał przez leżące w ciągu drogi krajowej nr 61 Miastkowo, również z prędkością o 51 km/h większą niż dozwolona w obszarze zabudowanym. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy.  Za popełnione wykroczenia ukarani zostali mandatem karnym, a ich konto „zasiliło” 10 punktów karnych. 

Zarówno mieszkańcy gminy Miastkowo, jak i gminy Przytuły wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości w tych miejscach. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.