Za szybko przez miasto – stracili prawo jazdy - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybko przez miasto – stracili prawo jazdy

Data publikacji 26.08.2019

Policjanci z Łomży zatrzymali prawo jazdy 36-letniemu jak też 61 - letniemu kierowcy. Mężczyźni przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów.

W miniony weekend policjanci z łomżyńskiej drogówki, podczas kontroli prędkości na terenie Łomży zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość w terenie zabudowanym. W pierwszym przypadku był to 36-letni kierowca bmw, który został zatrzymany do kontroli w sobotni poranek na ulicy Zawadzkiej. Przekroczył on dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 51 km/h. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym był 61 – letni kierowca hondy. Mężczyzna ten został zatrzymany do kontroli w niedzielne przedpołudnie na ulicy Wojska Polskiego. 61 – latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h. Obaj stracili prawa jazdy i zostali ukarani mandatami karnymi.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.