Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczna gmina" - policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów i maszyn rolniczych

Data publikacji 08.08.2019

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, a także funkcjonariusze Posterunku Policji w Piątnicy przeprowadzili działania mające na celu na poprawę bezpieczeństwa na drogach gminy Piątnica. Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali między innymi sposób przewożenia ładunków, stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierujących.

Wczoraj łomżyńscy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczna gmina”. Przedsięwzięcie było ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, poruszających się po drogach w gminie Piątnica. W trakcie realizacji zadań, policjanci zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierujących obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Kontrolowali stan trzeźwości kierowców, sprawdzali stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach, w tym pojazdów i maszyn rolniczych, czy też sposób przewożenia ładunków. Jeden spośród blisko 30 skontrolowanych kierowców, zdecydował się usiąść za kierownicę będąc w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a sprawą zajmie się teraz sąd. Ponadto, za usterki związane ze stanem technicznym sprawdzanych pojazdów, mundurowi zatrzymali cztery dowody rejestracyjne,  zobowiązując tym samym kierowców do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.

Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo ruchu drogowego, a naruszenie przepisów czy też ich lekceważenie, wiąże się z nieuchronnością poniesienia konsekwencji. Dbajmy zatem o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Tego typu działania będą kontynuowane również na terenie innych gmin.