JECHAŁ ZA SZYBKO – STRACIŁ PRAWO JAZDY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

JECHAŁ ZA SZYBKO – STRACIŁ PRAWO JAZDY

Data publikacji 05.08.2019

Policjanci zatrzymali do kontroli „dostawczego” mercedesa, którego kierowca na drodze nr 61 w miejscowości Miastkowo, przekroczył prędkość aż o 74 km/h. 62-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach problemu przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, w piątek około godziny 9.30 w Miastkowie, zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa benz. 62-letni mieszkaniec Niemiec jechał w terenie zabudowanym z prędkością 124 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 74 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za wykroczenie nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł. Konto 62 – latka „wzbogaciło” się też o 10 punktów karnych. Mieszkańcy Miastkowa wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem internetowej aplikacji.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.