PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ – STRACILI PRAWA JAZDY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ – STRACILI PRAWA JAZDY

Data publikacji 08.07.2019

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy kolejnym trzem nieodpowiedzialnym kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Miejsca, w których mierzona była prędkość, zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy kolejnym trzem nieodpowiedzialnym kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.  W dwóch przypadkach kontroli dokonano w Miastkowie na dk 61. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do pierwszej kontroli drogowej doszło w piątek, o godzinie 17.05. 47-latek, który kierował mercedesem,  przekroczył dozwoloną prędkość na tym odcinku drogi o 55 km/h. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów. Natomiast w niedzielę, w tym samym miejscu, został zatrzymany do kontroli drogowej kierowca opla, który również przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 36-latek.

W piątek po godzinie 20.00, tym razem w Łomży na Wojska Polskiego został zatrzymany 61 - latek kierujący samochodem marki rolls royce. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h.

Mężczyźni stracili prawa jazdy. Dodatkowo, każdy z nich został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 oraz otrzymał 10 punktów karnych.  

Policjanci apelują  o rozsądek na drodze i przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.